פיטר פן

פיטר פן הוא דמות שהופיעה לראשונה בהצגה שיצר הסופר והמחזאי הסקוטי ג’יי מ ‘בארי. בהמשך הופיעו סרטים עם פיטר פן וגם סדרות לילדים. פיטר פן הוא הנער שסירב להתבגר ואת ילדותו הנצחית הוא מעביר על האי הקטן “ארץ לעולם-לא” כמנהיג הקבוצה של “הילדים האבודים”. על האי ישנן דמויות בדיוניות כמו בתולות ים, פיראטים ופיות.

[Total: 2 Average: 5]


פיטר פן דמויות

פיטר פן למעשה הוא ילד מעופף שלא גדל מעולם והוא זה שמלווה מלווה את ונדי ג’ון ומייקל לארץ לעולם לא. אפשר לראות באתר גם פיטר פן הצגה בעברית.
בסדרה או בסרטים השונים מופיעה דמות חשובה והיא טייגר לילי או “שושן הטיגריס”- נסיכת שבט האינדיאנים של ארץ לעולם-לא. טינקרבל ופיטר פן הם חברים מאד טובים לאחר שהיא מלמדת אותו לעוף באמצעות אבקת הקסמים שהיא מחזיקה בתור פיה. פיטר פן אוהב סיפורים וכדי לשמוע אותם הוא קופץ לעולם הרגיל וככה הוא זוכה להקשיב לסיפורים של מרי דארלינג.
היא האימא של ונדי, ג’ון, ומייקל. פיטר פו וונדי מכירים זה את זו לאחר שונדי מנסה לתפוס אותו באחד הביכורים בבית שלה.סרטי פיטר פן וגם הצגות בעברית

בסופו של דבר פיטר פן ילמד את ונדי ואת אחיה לעוף בעזרת אבקת הקסמים ישר לארץ לעולם-לא. שם הם יעברו ביחד המון הרפתקאות. דמויות נוספות חשות הן הילדים האבודים, הכלבה של ונדי ננה, בתולות הים התנין המתקתק ועוד.
הדמויות השליליות של פיטר פן הצגה הן: קפטן ג’יימס הוק שהוא שודד ים מרושע, סמי המשרת את קפטן הוק ושודדי הים. כל החבורה הזאת של שודדי הים נלחמת נגד פיטר פן.
טבעו הנעורי של פיטר פן מסמל את מקומו בפלא הילדות. למרות זאת, פיטר יכול להיות גם מבוגר מאוד. בסוף הסרט, למרות שהכריז על שנאתו לבגרות בעוצמה רבה, בסופו של דבר פיטר שם את צביונו הילדותי יותר בצד לטובת הגנה על טינקר בל, וונדי, אחיה והבנים האבודות. בכך הוא מביא את עצמו לשמש דמות בוגרת יותר, על ידי סיכון חייו למען יקיריו, וליווי אנוכי של ונדי ואחיה הביתה ללונדון, למרות רצונו להישאר.

ללמוד יותר על פיטר פן-Peter Pan

פיטר פן הוא ילד צעיר המתגורר באי דמיוני. טינקרבל היא החברה הכי טובה שלו והצדק. הוא המנהיג הנוכחי של הבנים האבודים. הוא מבלה את מרבית הימים בהרפתקאות ובמאבק בפיראטים הידועים לשמצה, קפטן הוק.
רעיון קודם לסיפור כלל את לידתו של פיטר ואת אופן התהוותו. כשהיה תינוק נכנסו פיות לביתו ולקחו אותו. כשחזר פיטר פן גילה תינוק נוסף במיטת אמו. כשהוא מרגיש דחוי ונשכח, עזב פיטר וחזר לאי – עכשיו ביתו. בסופו של דבר, פיטר פן פגש את טינקרבל ואסף קבוצה של ילדים צעירים יותר ויצר את הבנים האבודים. הרעיון הושמט מוקדם בהפקה מכיוון שוולט דיסני האמין שכיצד פיטר היה סיפור אחר.
פיטר פן הרפתקני ונועז להפליא. הפעילויות החביבות עליו כוללות לחימה בפיראטים, לנהל מלחמות ידידותיות עם האינדיאנים ולהאזין לסיפורי וונדי על הרפתקאותיו.
למרות היותו הרואי ומקסים, פיטר פאן יכול להיות די מחוספס ולהיות ילד בן אלמוות במידה מסוימת, הוא יכול להיות גם בוגר למדי, וככזה, הוא נהנה להשתחרר, להקשיב לסיפורים, לשחק “להעמיד פנים” ולחגוג עם חבריו.
לקריאה נוספת על פיטר פן בוויקיפדיה

2 Comments

 1. לביניה
  01/02/2021 @ 17:01

  סרטים מצוירים הכי יפות שראיתי.
  מאוד אהבתי את הסיפור של פיטר פן .
  יכולתי לצפות בסרטים אלה אינספור פעמים ולא הייתי משתעממת.
  יצירת מופת אמיתית. הערה 10!!!

  Reply

 2. NURIT
  17/02/2023 @ 19:57

  אני ממליצה. אנימציה מוצלחת. זה גרם לי להרגיש טוב. הסרטים טובים מאוד.

  Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה