ספר הג’ונגל

ספר הג'ונגל

ספר הג’ונגל מציג את סיפורו של הילד מוגלי, מפורסם בכל העולם בזכות המסרים החינוכיים והדברים שניתן ללמוד ממנו. במשך השנים הופקו גם סרטים מצוירים, גם עם אנשים וגם סדרות לילדים. בנוסף נוספו הרפתקאות שונות לא קשורות לסופר רודיארד קיפלינג שכתב את הספר המקורי. כל ההפקות הצליחו לרגש את הצופים אבל הסרט הראשון של דיסני עדיין מוביל בזכות האנימציה המושקעת והשירים שלא ניתן לשכוח אחרי שרואים את הסרט.

[Total: 2 Average: 5]


ספר הג’ונגל, הסיפור המפורסם בכל העולם

הסרטים שהופקו לפי ספרו של קיפלינג הם מוצלחים פחות או יותר אבל תמיד הם לא רק בידור מעולה עבור הילדים אלא גם מלמדים אותם על חברות, נאמנות ואומץ.
כמו כל הסיפורים, גם ספר הג’ונגל מתחיל עם היה פעם … תינוק בשם מוגלי. מדוע הסיפור שלו כל כך מעניין? ובכן, הכל התחיל בערב חם מאוד, כשמשפחת זאבים הצילה את התינוק הקטן מהנמר שרה חאן, נמר עז שתמיד הרגיז את חבילות הזאבים ורצה להיות מלך הארצות .מוגלי מתקבל במשפחת הזאבים

ברגע שהזאבים במועצה שלהם ראו את הילד, פרצה מריבה רועשת. כולם ידעו שהם בסכנה כי הנמר יחזור יום אחד לטרפו אבל בסופו של דבר החלט לקבל את הילד בשבת. וכך החלה ההרפתקה של מוגלי עם הזאבים, באלו ובגירה.
הזמן חלף, והילד הקטן למד את סודות הג’ונגל. הוא אהב לישון בשמש, לשחות באגמי היער, לטפס על עצים אחר דבש או אגוזים. וכאות תודה לזאבים שקיבלו אותו במשפחתם, הילד תמיד הוציא את קוציהם מכפותיהם.

ההרפתקאות של מוגלי

הקוף שתפס את מוגלי ועלה איתו במעלה עץ, מנדנד אותו ומכה אותו בכל מיני ענפים, ברעש קשה לתאר. לשווא ניסתה באגירה לטפס על העץ אחרי מוגלי, שהענפים נשברו והיא החליקה כמעט לקרקע. אם היא לא הייתה נתפסת בקליפה, בוודאי שגבה היה סובל מאוד!
אבל הזמן עבר והילד החל לרצות לגלות את העולם בו הוא נולד, את עולם האנשים. בעצב רב הוא נפרד ממשפחת הזאבים ומחבריו ויצא לאטו לכפר, שם ידע שימצא את אש שכל החיות מפחדות ממנו. זה היה ערב כשהילד הקטן נכנס לכפר, והאנשים חזרו הביתה מהשדה. יושב ליד שער זרדים, הבחין מוגלי באדם והראה לו בסימנים שהוא רעב.
מוגלי לא הבין את שפת האנשים, וגם לא הרגיש טוב מאוד בבית עם מיטה, כרית ודברים אחרים שלא ידע מה לעשות איתם. ערב אחד, כשהוא הולך לישון בעשב הפתוח בעשב, חש מוגלי באף רטוב ורך מדגדג מתחת לסנטרו. מי אתה חושב שהוא היה? ובכן, אחד מאחיו בג’ונגל. הזאב האפור הגיע עם חדשות.

מוגלי חוזר להיות בין אנשים

למרות שלעתים קרובות חשב על חבריו בג’ונגל, מוגלי נשאר בכפר ולאט לאט למד לא רק לדבר, אלא גם להתלבש, לאכול בכף ובמזלג ולעשות כל מיני דברים, כמו לקחת את החיות אל שדה לרעות. אבל כל הזמן הזה הוא חשב לתפוס את הנמר שלא אהב אותו. התוכנית שלו הייתה פשוטה: הוא היה צריך לפתות את שרה חאן לעמק מלא שוורים ופרות כדי לרמוס אותו בפרסותיהם החזקות. ובכן, יום אחד, הוא פיתה את הנמר לעמק בו רעה הבקר. הנמר מצא את עצמו באמצע העדר ולא היה לו דרך לצאת.
אך לא רק שאנשים כיבדו את התינוק מאז, אלא גם את הזאבים, מהם ברח מאויבו הגדול ביותר.
ההרפתקה של מוגלי לא מסתיימת כאן, אלא נמשכת בכפר, עם אנשים כמוהו.

מה אפשר ללמוד מספר הג’ונגל?

ספר הג’ונגל מלמדת קודם כל לאהוב בעלי חיים. הסיפור המרשים של זאב תינוק שגדל בג’ונגל הוא שיעור חיים לכל ילד. הוא לומד להעריך בעלי חיים, טבע, אך גם להבדיל בין מה שטוב לבין רע.
אבל ספר הג’ונגל הוא חגיגה חזותית שרק לעתים נדירות ניתן לראות. אם לא הינו יודעים שהכל קורה בסרט אפשר לחשוב שגם אתה, כצופה נמצא למעשה בג’ונגל.

הספר של רודיארד קיפלינג היה כל כך מוצלח שהסופר קיבל פרס נובל עבור היצירה שלו. ספר שזכה להצלחה רבה, כבש את ליבם של כולם, צעירים ומבוגרים, למעשה לאחר צאת הספר, הסרט, הלקוח מסיפורו של קיפלינג, זכה להצלחה רבה עם מיליוני צופים, שתורגם לרבים. שפות ועד היום, אחרי שנים רבות, אהוב על כולם.
משפחתו של הזאבים של מוגלי מלמדת שחיות אינם חשים וחווים את ההבדל בין אדם לחיה מכיוון שגם לבעלי חיים יש נשמה , אינטליגנציה ולב ממש כמו בני אדם. מקרה מוזר, שממילא מרתק את כולם, למעשה הילד הקטן גדל, גדל ומאכיל בדיוק כמו כל שאר תושבי הג’ונגל, שהם רק חיות קטנות. טיפח את חבריו וחי באושר וברוגע, היינו יכולים לומר חסרי דאגות לחלוטין!

הספר המרהיב והסרטים שיצאו ע”פי הספר המאגדים את הטבע, על כל היבטיו, מהאנושי ועד עולם החי, בצורה מפתיעה לחלוטין ביחד, כאילו אין באמת הבדל. חיות המגנות על האדם מפני חיות אחרות, ניכור וחוזר, זהו למעשה כל המוסרי של ספר הג’ונגל, שמיד זכה להצלחה עצומה, עם קהל החובק את כל הגילאים, מהצעיר ועד הצעיר.
לקריאה נוספת על ספר הג’ונגל בויקיפדיה

 

 

 

 

 

1 Comment

 1. מירב קלמנוביץ
  14/06/2022 @ 18:12

  סרטים מצוירים שהפתיעו אותי לטובה.
  הרבה זמן לא צפיתי באנימציה כי אני כבר לא ילדה.
  אבל יצאה לי לראות את האתר הזה עם סרטים מצוירים טובים.
  בכל מקרה הסיפור של ספר הג’ונגל מאוד מעניין בכל גיל.

  Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה