טינקרבל לצפייה ישרה

טינקרבל או טינקר בל היא פיה טובה מיוחדת שהופיעה כבר בשנות ה-50 בסרט האנימציה העלילתי של דיסני על פיטר פן. מאז הם נשארו חברים טובים כאשר פיטר פן וטינקרבל הופיעו בעשרות סרטים מצוירים וגם סדרות ילדים. טינקרבל היא פיה חצופה שמצטרפת למעלליו לפיטר ברחבי האי הקסום. בין טינקרבל ופיטר פן יש מעריכה מיוחדת.

[Total: 6 Average: 3.3]






ללמוד יותר על טינקרבל – Tinker Bell

טינקר בל מצוידת בכנפיים, שמאפשרים לה את היכולת לעוף, כל עוד הם חושבים על “מחשבות נפלאות”. טינקרבל היא דמות שקטה ברובה, דוברת שפת פיות שאינה מובנת לרוב בני האדם. הקולות שלה מתבטאים במקום בצורה של רעש מתנדנד קל שמזכיר פעמון. מאז הקמתה הפכה טינקר בל הפכה לאחת הדמויות הפופולריות והאיקוניות ביותר של דיסני.
למרות הופעתה החמודה, לפעמים טינקרבל היא חצופה מאוד ועקשנית. בפגישה עם וונדי ונקבות אנושיות אחרות, טינקרבל מיד מגלהאת הצד הלא טוב שלה, בעיקר מתוך קנאה. זה מניע את טינקרבל לבצע מעשים אנוכיים, למרבה הצער של פיטר. עם זאת, למרות חלל הפנים המחוספס שלה, בבסיסה, טינקר בל מסורה ונאמנה לאלה שהיא אוהבת, ובסופו של דבר תשלים עם מי שהיא מתרעמת תחילה, אם הם יוכיחו את עצמם ראויים ליחס ידידותי. ניתן לראות זאת, בעיקר, ביחסיה לוונדי דרלינג בסרט המקורי.



הסרטים והסדרות של פיטר פן וטינקרבל

כשהסרט פיטר פן היה בפיתוח, יוצרי הסרט ידעו שטינקר בל לא יכולה היה להיות נקודת אור בלבד כפי שהיא הוצגה בכל גלגוליו הקודמים של פיטר פן. טינקרבל עוצבה והונפשה על ידי אחד מתשעת הוותיקים של וולט דיסני, מארק דייוויס. ללא סיוע של הופעה קולית, מארק הסתמך על הביטויים של טינקרבל לאנימציה, בדומה לדמויות פנטומימה קודמות כמו פלוטו, דופי ודמבו. עם צאת הסרט זכה טינקר בל לשבחי הביקורת והמשיך לזרוח כאחת הדמויות המסחריות של דיסני.
אחד הדברים הראשונים שהיא עושה בזמן שהיא מנסה למצוא את הצל של פיטר הוא להתפעל ממראה, זאת עד שהיא תגלה כמה רחבים הירכיים שלה. אפשר להניח שלטינקרבל יש התאהבות רומנטית על פיטר אבל יוצרי הדמות אמרו שטינקרבל מעולם לא היה מאוהב בפיטר פן כי הוא היה יוצא להרפתקאות שלו והיא תזכה ללכת איתו והייתה לה קינאה אם פיטר היה לוקח מישהי אחרת.




מדוע ילדים אוהבת את פיטר פן וטינקרבל

טינקרבל מתואר כפיית טינקר שהיא קטנה, דקיקה, בצורת אגס, בגודל יד ובהיר עור. עם זאת, כל גופה הופך לאדום לוהט כשהיא כועסת. יש לה עיניים כחולות תינוקות, שיער בלונדיני באורך הכתפיים שנלבש בלחמניה עם המפץ שלה, גבות בלונדיניות מלוכלכות , ואוזניים מחודדות כמו שדון.
בדרך כלל רואים את טינקרבל לובשת שמלת סטרפלס ירוקה עם חצאית מיני. על רגליה היא לובשת דירות ירוקות עם כדורי נפיחות לבנים על בהונותיה. יש לה גם כנפיים צלולות דמויות פרפר על הגב. היא נראית לפעמים לבושה במגוון בגדים על פי התלבושת המקורית שלה.
לקריא נוספת על טינקרבל בוויקיפדיה

2 Comments

 1. חנה
  15/04/2021 @ 15:23

  הסרטים טובים מאוד כי גורמים לך לחיות כמו טינקרבל .

  Reply

 2. יונית
  06/07/2021 @ 18:36

  אני מאוד אוהבת את טינקרבל ורוצה להיות גם אני פיה טובה

  Reply

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תוֹכֶן | תַפרִיט | תפריט גישה